سبک زندگی

بدترین اشتباهات آرایشی زنانه!

اشتباهات آرایشی

در این مقاله قصد داریم به اشتباهات آرایش زنانه بپردازیم.برخی از این اشتباهات میتواند زیبایی چهره ی شما را به راحتی از بین ببرد و تا حد زیادی موجب کاهش اعتماد به نفس شما شود.پس با گریمون همراه باشید تا به بررسی این اشتباهات که رایج هم هستند بپردازیم.


در ابتدای مبحث اشتباهات آرایشی به بحث کرم پودر میپردازیم.موردی که هر خانومی با آن سر و کار دارد و خیلی ها به سادگی در آن اشتباهات زیادی را مرتکب می شوند.

کرم پودر

اشتباهات آرایشی کرم پودر

اشتباهات آرایشی کرم پودر

 1. قبل از شروع آرایش، مرطوب کننده بزنید. حتی اگر پوست چربی دارید از مرطوب کننده ی مخصوص پوست چرب استفاده کنید. آرایش بدون مرطوب کننده صورت شما را چروک و خسته نشان می دهد.
 2. زدن کرم پودر و پخش کردن آن با انگشت کار اشتباهی است؛ کرم پودر را با براش یا بیوتی بلندر روی صورت خود پخش کنید. بهتر است که قبل از این کار آن ها را کمی مرطوب کرده باشید.
 3. کرم پودرهایی که پوشش دهندگی بالا دارند، باعث پیرتر جلوه دادن صورت شما خواهند شد. اگر علاقه دارید از این کرم ها استفاده کنید، زدن یک بیوتی بلندر مرطوب را فراموش نکنید.
 4. بیش از حد کرم پودر نزنید. زدن بیش از حد کرم پودر روی صورت، باعث سنگین شدن آرایش شما می شود.
 5. رنگ کرم پودر را خیلی روشن تر از پوست صورت خود انتخاب نکنید. شماره ی رنگ پوست خود را بشناسید و کرمی انتخاب کنید که به پوست شما نزدیک باشد.

ابروها

اشتباهات آرایشی ابروها

 1. نازک کردن ابروها باعث می شود سن صورت شما تا چند سال بالا برود. هیچ وقت ابروهای خود را نازک اصلاح نکنید و اگر ابروهای نازکی دارید، با مداد ابرو یا سایه ی ابرو آن را پهن تر جلوه بدهید.
 2. تیره کردن بیش از حد ابرو کار اشتباهی ست. همیشه رنگ ابرو را نزدیک به رنگ موی خود انتخاب کنید.
 3. تتوی ابرو، صورت شما را بسیار مصنوعی جلوه می دهد. تا می توانید از این کار اجتناب کنید.
 4. برای کشیدن مداد ابرو وسواس به خرج بدهید. به جای اینکه از تاج ابرو تا شکستگی آن یکسره مداد بکشید، کمی قبل تر از رسیدن به تاج ابرو این کار را انجام دهید.
 5. تاج ابروی خود را به هیچ عنوان پررنگ نکنید.

در صورتی که به تیشرت مردانه علاقه دارید برای شما پیشنهاد ویژه ای داریم: تیشرت سیمپسون مردانه با فروش ویژه


اشتباه آرایشی تاج ابرو

 

ریمل

اشتباهات آرایشی ریمیل

اشتباهات آرایشی ریمیل

 1. دسته ی ریمل را به صورت تلمبه ای به داخل پیستون فشار ندهید؛ بلکه دسته را داخل تیوپ بگردانید و بعد آن را بیرون بیاورید. این اشتباه رایج بین اکثر خانم هاست.
 2. بیش از حد روی چشم ریمل نزنید.‌ شاید فکرکنید هرچه مژه های پرپشت تری داشته باشید چشم های زیباتری دارید؛ درحالیکه راه رسیدن به مژه های پر پشت زدن ریمل زیاد نیست.
 3. از هیچ ریملی بیشتر از سه ماه استفاده نکنید. چون به جز ضرر، زیبایی چشم های شما را به خطر می اندازد.
 4. بعد از زدن ریمل، از مژه فر کن استفاده نکنید. بطور کلی استفاده از مژه فر کن باعث سستی مژه های شما می شود،‌ اما اگر تمایل دارید استفاده کنید، زمان مناسب آن قبل از ریمل زدن است و نه بعد از آن!

در صورتی که به تیشرت مردانه علاقه دارید برای شما پیشنهاد ویژه ای داریم: تیشرت هیپ هاپ مردانه با فروش ویژه


سایه چشم

اشتباهات آرایشی سایه

اشتباهات آرایشی سایه

 1. از سایه های با رنگ های مختلف استفاده نکنید. رنگ های زننده و پررنگ خیلی وقت است که از دنیای مد خارج شده اند و به هیچ وجه پیشنهاد نمی شوند.
 2. اگر از دو رنگ در سایه ی چشم خود استفاده می کنید، نباید مرز بین دو رنگ مشخص باشد؛ بلکه تا می توانید این مرز را محو کنید.
 3. آرایش زیر چشم سنگین نکنید یا اگر‌ قصد چنین کاری را دارید، حتما آن را با آرایش بالای چشم خود هماهنگ کنید. در غیر این صورت چشمانی افتاده و بد شکل خواهید داشت.
 4. قبل از زدن سایه، حتما بستر مناسبی برای آن روی پلک خود ایجاد کنید.در غیر اینصورت سایه یا پخش می شود و یا به سرعت پاک می شود. پرایمر گزینه ی خوبی برای جلوگیری از این مشکل است.
 5. برای زدن سایه از انگشت استفاده نکنید! این کار علاوه بر این که بسیار غیر بهداشتی ست آرایش شما را غیر حرفه ای جلوه خواهد داد. برای این کار برس هایی با موهای طبیعی را انتخاب کنید.

اگر به تیشرت های طرح دار علاقه مندید برای شما پیشنهاد فوق العاده ای داریم: تیشرت ریک و مورتی مردانه با فروش ویژه


اشتباهات آرایشی در خط چشم

اشتباهات آرایشی خط چشم

اشتباهات آرایشی خط چشم

 1. کشیدن خط چشم روی پلک پایین از رایج ترین اشتباهات آرایشی خانم هاست. این که پلک پایینی خود را بیش از حد سیاه کنید نه تنها زیبا نیست بلکه سن شما را بالا می برد. به جای مداد مشکی از مداد سفید استفاده کنید و یا اگر تمایل دارید حتما روی پلک پایین خود مداد چشم مشکی بکشید، باید آرایش پلک بالایی خود را نیز با آن هماهنگ کنید. کشیدن مداد چشم مشکی روی پلک پایین، بدون آرایش پلک بالا، از بدحالت ترین آرایش های چشم است.
 2. خط چشم را بیش از حد کلفت و دنباله دار نکشید وگرنه آرایش شما مصنوعی خواهد شد. سعی کنید خط چشم را ظریف و متناسب با فرم چشم های خود بکشید.
 3. هرگز برای کشیدن خط چشم پلک خود را با دست نکشید چون بعد از این که پلک را رها کردید، فرم خط چشم بسیار نامتوازن خواهد بود.
 4. هنگام کشیدن خط چشم چشمان خود را کامل نبندید.

 

لب

اشتباهات آرایشی رژ لب

 1. همیشه از رژ لب های تیره رنگ استفاده نکنید. رژ لب های تیره و کدر، مخصوص آرایش های خاص هستند و لب های شما را کوچک تر نشان میدهند. به جای این رنگ ها، از رنگ های ملایم صورتی و هلویی استفاده کنید.
 2. خط لبی که می کشید نباید از لحاظ تناژ رنگ با رژ لب شما فاصله ی زیادی داشته باشد. خط لب را بکشید و سپس آن را محو کنید.
 3. هیچ گاه رژ لب و یا خط لب را خارج از لب خود نکشید چون بسیار مصنوعی و مشخص است. در عوض، سعی کنید رژ لب را تا خط خارجی لب خود ادامه دهید.
 4. بدون آرایش بقیه ی جاهای صورت، رژ پررنگ نزنید.

 

رژ گونه

اشتباهات آرایشی رژگونه

اشتباهات آرایشی رژگونه

 1. رژ گونه، در جای نامناسب و با پخش کردن اشتباه باعث افتادگی صورت شما می شود. جای صحیح رژ گونه روی سیب گونه ی شماست، و نه پایین تر! رژ گونه را روی گونه بزنید و سپس رو به بالا پخش کنید.
 2. استفاده از رنگ های تیره و کدر باعث بالا بردن سن شما می شود؛ پس این رنگ ها را انتخاب نکنید. درحالیکه صورتی روشن و هلویی صورت شما را بسیار جوانتر نشان می دهد.
 3. خط رژ گونه ی شما نباید مشخص باشد. با فرچه ی بزرگ و مناسب آن را محو کنید و یا مقدار کمی پنکیک روی گونه ی خود بزنید.

اگر به تیشرت طرح سینمایی علاقه مندید برای شما پیشنهادفوق العاده ای داریم: تیشرت جوکر مردانه با فروش ویژه


کانتور

اشتباهات آرایشی کانتور

اشتباهات آرایشی کانتور

کانتور زدن اشتباه باعث افتادگی صورت می شود. کانتور باید از گوش شروع بشود و به سمت بینی برود. همچنین کانتور را باید به سمت بالا محو کنید. اگر غیر از این انجام دهید صورت خود را پیرتر نشان خواهید داد.

 

کانسیلر

اشتباهات آرایشی کانسیلر

 1. برای زدن کانسیلر باید دقت به خرج دهید. بسیاری از خانوم ها زیر چشم های خود را با کانسیلر خفه می کنند که این به شدت چهره ی شما را نامتوازن خواهد کرد.
 2. رنگ و مقدار‌ کانسیلر را به اندازه انتخاب کنید.

 

عطر و ادکلن

 1. بوی خوب بدون شک یکی از گزینه هایی ست که باعث جذابیت دوچندان خواهد شد.
 2. اما درمورد استفاده از عطر و ادکلن، نکاتی وجود دارد که بسیاری از خانم ها رعایت نمی‌ کنند.
 3. بیش از حد عطر نزنید. خیلی از خانم ها تصور می کنند هرچه بوی ادکلن بدهند جذاب ترند در حالیکه همین کار باعث دلزدگی بسیاری از اطرافیان می شود.
 4. روی روسری یا شال خود عطر نزنید. جای مناسب برای عطر زدن، گردن و مچ دست است.
 5. اگر روی لباس خود ادکلن زدید و اثری از آن بر روی لباس باقی ماند، هرگز تا از بین نرفتن کامل لکه، لباس خود را بر تن نکنید.
 6. چند عطر و ادکلن را روی هم نزنید. این که یک بوی ساده و ملیح داشته باشید بهتر از چند بوی مخلوط است که باعث سردرد بشود.

 

ناخن ها

اشتباهات آرایشی ناخن

اشتباهات آرایشی ناخن

 1. هیچگاه فقط یک برس لاک روی ناخن خود نزنید. علاوه بر اینکه به سادگی لاک ناخن شما لب پر می شود، گوشه های ناخن شما رنگ نمی‌گیرد. برس لاک را دو یا سه بار روی ناخن خود بکشید.
 2. ناخن های نامرتب از لطافت شما خواهد کاست. بسیاری از خانم ها به اندازه ی کافی به ناخن های خود رسیدگی نمی‌ کنند. به گونه ای که یکی از ناخن های ایشان نصفه و نیمه لاک دارد و یک ناخن شکسته است و … این یک اشتباه آرایشی بسیار پیش پا افتاده ست پس هرگز زیبایی دستان خود را از یاد نبرید!
 3. جسارت یکی از اصول هر آرایشگر است اما فراموش نکنید در انتخاب رنگ لاک بیش از حد جسارت به خرج ندهید. رنگ پوست دست خود را بشناسید و رنگی را انتخاب نکنید که زیبایی دستان شما را از بین ببرد.
 4. بلندی ناخن امری سلیقه ایست. اما زیاده روی در این کار باعث زنندگی دست های شما خواهد شد.

 

میتوانید فایل این مقاله را به صورت PDF دانلود نمایید:


مقاله ی قبلیاین ۹ لباس قدیمی و دمده نمی شوند !


اگر به مقالات مرتبط با مد و فشن و همچنین راهنمای استایل علاقه مندید پیشنهاد ما به شما مطالعه ی سایر مقالات این دسته بندی است: سبک زندگی


در صورتی که در ارتباط با مقالات و یا خرید از ما نیاز به راهنمایی دارید پیش از هرچیز صفحه ی سوالات متداول را بررسی نمایید.همچنین در صورتی که مشکل شما رفع نشد میتوانید از طریق پشتیبانی سمت راست پایین صفحه (۲۴ ساعته) یا صفحه ی تماس با ما(ساعات اداری) و یا ایمیل info@graymoon.ir (روزها و ساعات کاری) با ما در ارتباط باشید.


در صورتی که میخواهید از جدیدترین طرح ها و مقالات ما مطلع شوید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام مد

 توییتر مد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *