فشن و مد

بهترین انواع دامن | با این دامن ها جذاب شوید

انواع دامن

انواع دامن – انواع دامن زنانه

دامن ها دارای انواع مختلفی هستند که وابسته به شکل بدن باید آن ها را انتخاب کرد.دانستن بهترین نوع از انواع دامن میتواند به شما در جذابیت بیشتر کمک کند.


دامن لباسی ست که ماهیتی زنانه دارد.هرچند دنیای مد به سمتی می رود که روز به روز کاربرد شلوار بیشتر و دامن کمتر می شود، اما هنوز هم دامن جزو لباس هایی ست که استایل شما را جذاب تر میکند.در این مقاله سعی کردیم نکات زیادی درمورد انواع دامن به شما ارائه دهیم.

برای انتخاب یک دامن، به استایل بدن خودتان توجه کنید. اگر بین فرم دامن و لباس تعادل ایجاد نشود، بدن شما را نامتوازن و بد شکل نشان می دهد.نکته ی بعدی، توجه به باقی لباس هایی ست که میپوشید؛ همچنین در نظر بگیرید قرار است در چه موقعیتی حاضر شوید.

انواع دامن

 • مینی یا بسیار کوتاه
 • کوتاه یا بالای زانو
 • روی خط زانو
 • شانل یا زیر زانو، دامن مجلسی
 • میدی یا نیمه ساق پا
 • تا مچ پا یا متوسط
 • ماکسی یا بلند
 • دامن شبِ رسمی و یا کاملا بلند
 • بسیار بلند یا دنباله دار

دامن های بسیار کوتاه یا مینی

قد این دامن، حدود ۸ تا ۱۰ اینچ است یعنی در حدود یک اینچ تا زیر باسن شما می رسد.

دامن کوتاه

طول دامن کوتاه تا پایینِ ران می رسد.

دامن تا روی خط زانو

قد این دامن تا روی خژ زانوی شما میرسد.

دامن با اندازۀ مجلسی(اندازۀ مهمانی) یا همان شانل

قد این دامن در جایی بین زیر زانو و بالای ماهیچۀ ساق پا می باشد.

دامن با اندازۀ متوسط

طول این دامن جایی بین زانو و مچ پا است.

دامن بلند یا ماکسی

این اندازۀ دامن بین ماهیچۀ ساق پا و پایین تر از مچ پا است.

دامن شبِ رسمی و یا کاملا بلند

این اندازه بسیار بلند است و در حدود ۱ اینچ با زمین فاصله دارد.

دامن بسیار بلند

این نوع دامن کاملا بر روی زمین کشیده می شود.

دامن ها از لحاظ دوخت و مدل انواع مختلفی دارند

دامن فون

دامن فون

دامن فون

طرح این دامن به گونه ایست که هرچه از کمر به سمت پایین بیاید گشادتر می شود.این دامن مناسب اکثر خانم هاست؛ به گونه ای که با هر هیکل و قدی میتوانید این دامن را انتخاب کنید و نگران توازن هیکل خود نباشید.افرادی که پایین تنه ی لاغری دارند با پوشیدن این دامن میتوانند نقص اندام خود را جبران کنند.


در صورتی که به تیشرت مردانه و طرح های سینمایی علاقه دارید برای شما پیشنهادی داریم: تیشرت فرندز مردانه 


دامن ساده ی راسته

دامن ساده ی راسته

دامن ساده ی راسته

این مدل، ساده ترین مدل دامن است که اکثر خانم ها یک نمونه ی مشکی آن را در‌ کمد خود دارند. همانطور که می بیند هیچ خاصی در ترکیب این دامن دیده نمیشود پس براحتی میتوانید این دامن را با انواع بلوزهای طرح دار ست کنید.

به دلیل سادگی زیاد دامن راسته، با هر فرم بدنی میتوانید از آن استفاده کنید؛ این لباس در تن افراد قد بلند و ظریف جلوه ی بیشتری خواهد داشت.

دامن چین دار یا پلیسه دار

انواع دامن – انواع دامن زنانه – دامن پلیسه دار

انواع دامن – انواع دامن زنانه – دامن پلیسه دار

همان طور که در تصویر می بینید این دامن در کمر تعداد زیادی چین یا پلیسه های منظم دارد. طرح بلند این دامن از طرح کوتاه آن پر طرفدارتر است.

این دامن با پارچه های نازک زیباتر و فانتزی تر جلوه می دهد و اکثرا در موقعیت های غیررسمی کاربرد دارد. جنس این دامن بیشتر اوقات ساتن است اما انواع دیگر آن را نیز میتوانید پیدا کنید.

این دامن با اکثر استایل ها جور در‌ می‌آید منتها اگر باسن بزرگی دارید این نوع دامن را انتخاب نکنید یا دامن هایی بپوشید که پلیسه های ریزتری دارند. از یاد نبرید که حتما باید قد این دامن را با قد خودتان هماهنگ کنید.


اگر به تیشرت های مردانه با طرح سینمایی و انیمیشن علاقه مندید،برای شما پیشنهادی داریم: تیشرت ریک و مورتی مردانه


دامن ماهی

دامن ماهی

دامن ماهی

این دامن فرم و دوخت خاصی دارد. این دامن برای موقعیت های رسمی و با شومیزهای تنگ جلوه ی زیبایی خواهد داشت. یکی از پارچه ها مناسب برای این نوع دامن، ساتن است.

افرادی که اندام خیلی چاق و باسن درشتی دارید این دامن برای شما گزینه ی مناسبی نیست. اما اگر پایین تنه ی لاغر و بلندی دارید حتما این دامن را امتحان کنید.

دامن مینی یا میکرومینی

دامن مینی

دامن مینی

این دامن اکثرا بین جوانان محبوب است و کوتاه ترین اندازه را بین دامن ها دارد.این لباس با انواع پارچه ها محبوب است. جین، چرم و ریون از بهترین جنس ها هستند.این دامن را می توانید با انواع پیراهن ها و بلوز های تنگ و گشاد بپوشید.

بخاطر کوتاهی این دامن، کسانی باید این دامن را انتخاب کنند که پاهای خوش فرم و زیبایی دارند. انواع دامن های مینی را میتوانید همراه با جوراب شلواری هم بپوشید.

دامن دایره ای

دامن دایره ای

دامن دایره ای

این مدل دامن، به فرم دایره ای به اندازه ی کمر فرد دوخته می شود. دامن دایره ای گشاد و دست و پا گیر بوده و ممکن است نتوانید آن را در همه ی موقعیت ها استفاده کنید.

این مدل دامن بیشتر برای اندام های ظریف و لاغر کاربرد دارد چون پایین تنه را درشت تر نشان میدهد. این دامن پیشنهاد خوبی برای رقصندگان می باشد.

دامن کلوش

انواع دامن – انواع دامن زنانه – دامن کلوش

انواع دامن – انواع دامن زنانه – دامن کلوش

این دامن فرمی بین دامن فون و دامن دایره ای دارد و انواع مختلف ییک چهارم کلوش، نیم کلوش و تمام کلوش دارد. همانطور که مشخص است این دامن بسیار راحت است و اکثرا با پارچه های نخی دوخته میشود.این دامن برای موقعیت های رسمی گزینه ی مناسبی نیست و بهتر است آن را در موقعیت هایی که راحت بودن لباس از مدل آن برای شما مهم تر است (مثل سواحل) استفاده کنید.

اگر هیکل شما خیلی لاغر یا خیلی چاق است، با پوشیدن این دامن می توانید لاغری یا چاقی خودتان را به خوبی پوشش دهید. این دامن برای هیکل گلابی شکل که باسن بزرگی دارند گزینه ی مناسبی است.


اگر به تیشرت مردانه با طرح خوانندگان علاقه مندید برای شما پیشنهادی داریم: تیشرت توپاک مردانه


دامن های پیلی دار

دامن پیلی دار

دامن پیلی دار

دامن های پیلی از دامن های چین دار با چین های به یک اندازه هستند که در دو طرف دامن یک یا دو پیلی میخورد. این مدل دامن ها با پارچه های ضخیم تر جلوه ی بیشتر خواهند داشت و برای فصل زمستان گزینه ی مناسبی هستند.

اگر پایین تنه ی لاغری دارید میتوانید با پوشیدن این دامن نقص خود را بپوشانید. اما اگر چاقی موضعی دارید پوشیدن این دامن فقط باعث میشود حجیم تر بنظر برسید.

دامن لاله ای

دامن لاله ای

دامن لاله ای

فرم و برش های این دامن شما را یاد گل لاله می اندازد.دامن لاله ای برای موقعیت های رسمی و نیمه رسمی کاربرد دارد.

دامن لاله ای برای اندام های لاغر و ظریف کاربرد دارد و برای هیکل های درشت نامتناسب می باشد چون می تواند چاقی شما را بیشتر نمایان کند.

دامن نامتوازن

دامن نامتوازن

دامن نامتوازن

دامن های نامتوازن دامن هایی هستند که پشت یا جلوی آن ها با هم قرینه نیست و اندازه های متفاوتی دارد. فرم این دامن ها از الگوی ثابتی پیروی نمی کند و تنوع زیادی دارد. دامن های نامتوازن گزینه های مناسبی برای مجالس رسمی نیستند.

این دامن ها می توانند با اکثر اندام ها هماهنگ باشند به شرطی که هنگام دوخت آن ها به اندازه ی پاهای خود توجه کنید.

دامن پری دریایی

دامن پری دریایی

دامن پری دریایی

این مدل دامن هم برای دوخت سخت است و هم برای پوشیدن.این مدل دامن به دلیل شباهتی که به لباس کارتون پری دریایی دارد، به همین نام شناخته می‌شود. بهتر است این دامن را فقط در موقعیت های بسیار رسمی و یا در شب های عروسی استفاده کنید. دامن پری دریایی در قسمت بالا تنگ است و در پایین پا، گشاد می‌شود.

اگر مچ پاهای لاغری دارید این دامن گزینه ی خوبی برای شماست. اما از یاد نبرید پوشیدن این دامن و جمع کردن آن کمی مشکل است؛ پس هنگام استفاده از آن مراقب باشید که تعادل خود را از دست ندهید.


اگر به سریال vikings علاقه دارید،برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم: تیشرت وایکینگ مردانه


دامن طبقه ای

دامن طبقه ای - انواع دامن - انواع دامن زنانه

دامن طبقه ای – انواع دامن – انواع دامن زنانه

این مدل دامن از چند طبقه پارچه تشکیل شده که روی هم دوخته شده اند که ممکن است این پارچه ها بصورت لایه لایه روی هم نیز دوخته شده باشند.

فاصله ی طبقه ها و تعداد لایه ها به سلیقه ی خود افراد وابسته است. نوع کوتاه آن بیشتر جنبه ی فانتزی دارد و نوع بلند آن برای موقعیت های نیمه رسمی گزینه ی مناسبی است.این دامن مناسب برای پاهای بلند است.

اگر در ناحیه ی ساق پا چاقی موضعی دارید به سراغ نوع بلند این دامن ها نروید و توجه کنید بخاطر طبقات زیادی که دارد، بدن شما را حجیم تر نشان می دهد.

میتوانید فایل این مقاله را به صورت PDF دانلود نمایید:


مقاله ی قبلی: شگفت انگیزترین انواع اکسسوری لباس


اگر به مقالات مرتبط با مد و فشن و همچنین راهنمای استایل علاقه مندید پیشنهاد ما به شما مطالعه ی سایر مقالات این دسته بندی است: مقالات مد و فشن


در صورتی که در ارتباط با مقالات و یا خرید از ما نیاز به راهنمایی دارید پیش از هرچیز صفحه ی سوالات متداول را بررسی نمایید.همچنین در صورتی که مشکل شما رفع نشد میتوانید از طریق پشتیبانی سمت راست پایین صفحه (۲۴ ساعته) یا صفحه ی تماس با ما(ساعات اداری) و یا ایمیل info@graymoon.ir (روزها و ساعات کاری) با ما در ارتباط باشید.


در صورتی که میخواهید از جدیدترین طرح ها و مقالات ما مطلع شوید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام مد

 توییتر مد

1 نظر در “بهترین انواع دامن | با این دامن ها جذاب شوید

 1. پریسا (خریدار محصول) گفت:

  خیلی مطلب عالی و جامعی بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *