فشن و مد

شگفت انگیزترین انواع اکسسوری لباس

اکسسوری لباس , اکسسوری لباس چیست , اکسسوری لباس زنانه , اکسسوری لباس مردانه , کفش مردانه , کفش زنانه

شگفت انگیزترین انواع اکسسوری لباس – برترین انواع اکسسوری لباس زنانه – جدیدترین انواع اکسسوری لباس مردانه – اکسسوری لباس چیست

جزئیات در پوشش بسیار مهم است؛چیزی که بسیاری از ایرانی ها به آن دقت ندارند.اکسسوری لباس شاید بخش کوچکی از پوشش باشد اما اهمیت آن در نحوه ی نگاه دیگران به ما بسیار بالاست.امروز در گریمون انواع اکسسوری لباس زنانه یا اکسسوری لباس مردانه را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.همچنین به این سوال پاسخ خواهیم داد که انواع اکسسوری لباس چیست ؟


اکسسوری لباس (اکسسوری لباس زنانه یا اکسسوری لباس مردانه)، لوازم جانبی استایل شما هستند که در دو گروه آویزان کردنی و حمل شدنی جای می گیرند. به همراه یک اکسسوری مناسب میتوانید ظاهر خودتان را به خوبی متفاوت کنید.اگر نمیدانید اکسسوری چیست ، با ما همراه باشید؛

در این مقاله سعی کرده ایم گروه دوم اکسسوری ها را برای شما عزیزان توضیح دهیم:

کفش

اکسسوری لباس , اکسسوری لباس چیست , اکسسوری لباس زنانه , اکسسوری لباس مردانه , کفش مردانه , کفش زنانه

اکسسوری لباس , اکسسوری لباس چیست , اکسسوری لباس زنانه , اکسسوری لباس مردانه , کفش مردانه , کفش زنانه

یکی از مهمترین اکسسوری ها، کفش است.

کفش ها علاوه بر آن که بسیار به چشم میخورند، در سلامتی شما تاثیر زیادی دارند؛ پس هنگام خرید کفش وسواس به خرج بدهید.

کفشی برای شما مناسب است که از لحاظ سایز و قالب با پهنا و فرم پای سازگار باشد. کفش های غیر استاندارد و نا متناسب با سایز پا،‌ میتوانند بدترین لحظات را برای فرد رقم بزنند. پس علاوه بر زیبایی به سالم بودن آن نیز دقت کنید.

سعی کنید از کفش های پاشنه بلند و پاشنه تخت فقط در موقعیت های به خصوص استفاده کنید و غالبا کفش هایی بپوشید که پاشنه ی استاندارد دارند. اما اگر عادت به پوشیدن کفش های پاشنه بلند دارید حداقل کفش هایی را انتخاب کنید که انگشت های پای شما را به هم نمی چسبانند.

خانم ها همیشه کفش خود را با کیف دستی و آقایان کفش خود را با کمربند و کیف پول خود ست کنند. برای این کار، جنس و رنگ کفش مورد نظر خودتان را به دقت انتخاب کنید. کفش شما حتما باید با کیف یا کمربند شما جنس یکسانی داشته باشد وگرنه تناسب ظاهر شما را به هم می‌ریزد.

رنگ های خنثی، با اکثر استایل های شما ست خواهند شد. اما همیشه رنگ های دیگری از کفش هم برای موقعیت های بخصوص داشته باشید.

با خریدن کفش های نامناسب و ارزان قیمت ضربه ی بزرگی به بدن خودتان وارد میکنید.

جوراب

اکسسوری لباس , اکسسوری لباس چیست , اکسسوری لباس زنانه , اکسسوری لباس مردانه , جوراب

اکسسوری لباس , اکسسوری لباس چیست , اکسسوری لباس زنانه , اکسسوری لباس مردانه , جوراب

جوراب، اکسسوری مهمی است که نقش زیادی در خوش پوشی شما دارد اما متاسفانه کمتر به چشم می آید.

برخلاف باور عموم، جورابی که انتخاب می‌ کنید باید با شلوار شما متناسب باشد و نه با کفش شما. 

برای مجالس رسمی و هنگامی که کت و شلوار می پوشید، بهتر است از جوراب های ساق بلند با رنگ های تیره استفاده کنید و با تیپ اسپرت، جوراب هایی بپوشید که رنگ مکمل شلوار شما دارند. بهتر است که در هر موقعیتی جوراب متناسب با همان موقعیت را بپوشید و از یک جوراب در مکان های مختلف استفاده نکنید.

از یاد نبرید جوراب ها هم سایز دارند؛ همیشه سایز جوراب را دو شماره بیشتر از شماره ی کفش خودتان انتخاب کنید.

یکی از نکات مهم خوش تیپی برای آقایان اینست که در زمان پوشیدن جوراب ساق بلند، نباید ساق پای آن ها حین برخاستن مشخص باشد. 

جوراب های رنگی و طرح دار امروزه در بین جوانان جذاب تر از گذشته شده اند و طرفداران خاص خود را دارد. نکته ی مهم اینست که این جوراب ها، شایسته ی مجالس رسمی نیستند.


اگر به طرح های تیشرت مردانه سینمایی علاقه دارید ما برای شما پیشنهادی داریمتیشرت فرندز مردانه


 

کیف

اکسسوری لباس , اکسسوری لباس چیست , اکسسوری لباس زنانه , اکسسوری لباس مردانه , کیف

اکسسوری لباس , اکسسوری لباس چیست , اکسسوری لباس زنانه , اکسسوری لباس مردانه , کیف

کیف یکی از اکسسوری هایی‌ست که در دست همه ی خانم ها دیده میشود. علاوه بر حمل وسایل مورد نیاز، یک کیف مناسب میتواند استایل شما را تکمیل کنید.

هیچ‌گاه از یاد نبرید داشتن یک کیف با جنس خوب و مارک معتبر، خیلی بهتر از داشتن چند کیف ارزان قیمت و مد روز است؛ چون همچین کیف هایی به سرعت از قیافه می افتند و برای همیشه بی استفاده خواهند ماند.

در انتخاب کیف به جنس آن دقت کنید. جنس کیف و کفش شما باید حتما یکی باشد وگرنه ظاهر استایل شما را غیر حرفه ای نمایش میدهد. پس در ست کردن کیف و کفش خود، علاوه بر رنگ و براق بودن، به جنس آن ها هم دقت کنید.

درمورد رنگ کیف، سعی کنید همیشه رنگ های تکراری و تیره را انتخاب نکنید. جسور باشید و از رنگ های طلایی و یا سفید هم استفاده کنید. کیف های تک رنگ خنثی با اکثر لباس های شما ست می‌شوند اما یکی کیف و کفش ست قرمز همه ی توجه ها را به سمت شما جلب میکند.

سایز کیف نیز اهمیت دارد. اندازه و ابعاد کیف را با توجه به اندامتان انتخاب کنید. اگر قد‌ بلند و لاغر هستید از کیف های حجیم با بند کوتاه استفاده کنید. اگر قد بلند و چهارشانه هستید‌ کیف های متوسطی انتخاب کنید که شما را درشت تر نشان ندهد.اگر قد کوتاهی دارید سعی کنید کیفی انتخاب کنید که بند دسته ی بلندی دارد. برای اندام های ظریف کیف های کوچکی که زیر بغل قرار میگیرند توصیه می‌شود.


اگر به طرح های تیشرت های مردانه با  طرح موزیک و خوانندگان علاقه دارید ما برای شما پیشنهادی داریم: تیشرت توپاک مردانه


کیف پول

اکسسوری لباس , کیف پول

اکسسوری لباس , کیف پول

کیف پول یکی از اکسسوری های بسیار کاربردی است. اما به دلیل اینکه همیشه در قسمت های مخفی استایل شما قرار میگیرد، ممکن است اهمیت چندانی به آن ندهید. در حالیکه هنگام پرداخت صورت حساب، با یک کیف پول نامتناسب به کلی متناسب بودن استایل خودتان را زیر سوال می برید.

همیشه برای تیپ های رسمی از کیف پول های چرم و کُتی استفاده کنید و برای تیپ های اسپرت کیف پول های اسپرت کنار بگذارید.

خانم ها بهتر است کیف پول را با کیف دستی و کفش خودشان هماهنگ کنند و آقایان کیف پول مناسب با کفش و کمربند خودشان انتخاب کنند. برای این ست کردن به جنس و رنگ کیف پول خود دقت کنید.

استفاده از کیف پول به جای کیف دستی، ظاهری بسیار نامناسب به استایل شما می‌دهد.

کلاه

اکسسوری لباس , کلاه

اکسسوری لباس , کلاه

کلاه یکی از گزینه هایی‌ست که برای ما مثل خارج از ایران کاربرد ندارد، مگر برای ورزش، محافظت در برابر آفتاب ، مهمانی های خاص و یا فصل زمستان.

نکته ی مهم اینست که با هر لباس و تیپی نباید هر کلاهی استفاده کرد. بلکه باید جنس، نوع و رنگ کلاه را به خوبی بررسی کنید و سپس انتخاب کنید. در انتخاب رنگ، به تناژ پوست و رنگ لباس هایی که پوشیده اید دقت کنید.

کلاه ها تنوع زیادی دارند؛ سعی کنید انواع کلاه را به خوبی بشناسید و برای هر موقعیت کلاه مخصوصی در نظر بگیرید.

زیورآلات

گوشواره

اکسسوری لباس , کلاه

اکسسوری لباس , کلاه

زیورآلات از زیباترین و جذاب ترین اکسسوری‌های بانوان هستند.(البته بعضی آقایان‌ هم در موقعیت های خاص از زیورآلات استفاده میکنند)

در این بین، گوشواره ها از زمان های گذشته درمیان اهالی مد، جزو پرطرفدارترین اکسسوری ها بوده اند. آویز کردن یک گوشواره ی مناسب، چهره ی بی روح شما را جذاب تر و رنگی تر جلوه می‌ دهد.

برای انتخاب گوشواره، باید چند نکته را حتما ملاک قرار بدهید:

گوشواره را متناسب با فرم صورت خود انتخاب کنید. صورت های گرد، گوشواره های آویزی و بلند و صورت های کشیده گوشواره های حلقوی استفاده کنند. صورت های بیضی و گونه دار بهترین صورت ها هستند و می‌توانند گوشواره های متنوعی آویز کنند.

برای هر موقعیتی، زیورآلات مخصوصی کنار بگذارید. در موقعیت های رسمی گوشواره های کوچک و براق و در موقعیت های غیر رسمی از گوشواره های رنگارنگ و با اندازه ها و طرح های غیر رسمی آویز کنید.

در انتخاب گوشواره به رنگ و مدل موی خودتان دقت کنید. با موهای ‌بلند و باز گوشواره های بزرگ و آویزی و با موهای کوتاه گوشواره های کوچک و یا میخی استفاده کنید.

رنگ موهای شما نیز اهمیت دارد. با رنگ موی تیره، گوشواره های سفید یا صورتی و زرد استفاده کنید.موهای بلند اکثر رنگ های تابستانی را به خوبی نمایش میدهند و موهایی که تناژ قرمز و نارنجی دارند از رنگ های بنفش و آبی و سبز استفاده کنند.

اگر پوست شما سفید و یا هلویی است از گوشواره های مسی و طلایی استفاده کنید و اگر پوست تیره ای دارید گوشواره های نقره ای جلوه ی جذابی برای شما بوجود می آورند.


در صورتی که به تیشرت زنانه طرح سینمایی علاقه مند هستید برای شما پیشنهادی داریم: تیشرت ریک و مورتی زنانه


انگشتر

اکسسوری لباس , انگشتر

اکسسوری لباس , انگشتر

انگشتر یکی از اکسسوری هاییست که دست شما را بسیار جذاب تر جلوه می‌دهد.

از یاد نبرید باید انگشتر را به گونه ای انتخاب کنید که نقص انگشت شما را پوشش دهد. برای مثال اگر انگشتان لاغری دارید باید انگشتری بپوشید که انگشتان شما را لاغرتر جلوه ندهد.

برای انتخاب انگشتر، قبل از اینکه به جلوه ی آن‌ها نگاه کنید، فرم دست خودتان را بشناسید.

قبل از هرچیزی طول و عرض انگشت خود را ارزیابی کنید. برای انگشتان لاغر و بلند، گزینه های زیادی وجود دارد اما بیش از همه حلقه های پهن روی این انگشتان جلوه دارد.

از یاد نبرید ناخن های بلند، ظاهر انگشت شما را بلندتر نمایش میدهند.

برای انگشت های کوتاه، حلقه های نازک و یا نگین های بیضوی گزینه های مناسبی هستند.

 انگشت های لاغر با سنگ های کوچک و ظریف به خوبی ترکیب می شوند و برای انگشت های درشت و پهن، انگشترهای درشتی مناسب هستند که پهنی انگشت را بپوشانند.

 برای مهمانی های رسمی از انگشترهای پر زرق و برق و برای مهمانی های غیر رسمی از انگشترهایی که براق نیستند استفاده کنید.

استفاده از چند انگشتر، نیازمند استایل و موقعیت بخصوصی است؛ از به کار بردن چند انگشتر در همه ی موقعیت ها اجتناب کنید.

دستبند و النگو

اکسسوری لباس , انگشتر

اکسسوری لباس , انگشتر

دستبند و النگو جزو اکسسوری های پراستفاده ی بانوان هستند.

از یاد نبرید دست چپ مخصوص ساعت است؛ پس نباید النگو را در دست چپ بیاویزید. اما دستبند را هم میتوانید در کنار ساعت ببندید هم جداگانه در دست راست.

النگو استفاده ی کمتری نسبت به دستبند دارد و معمولا خانم ها در مراسم های رسمی از النگوهای طلا استفاده می‌کنند.

دستبندها جذاب تر از النگوها هستند. خوشبختانه تشخیص دستبندهای رسمی و غیر رسمی کار ساده ایست. برای مهمانی های رسمی از دستبندهای براق طلا و نقره استفاده کنید و در موقعیت های غیررسمی از دستبندهای رنگی و متنوع استفاده کنید.

لباس ساده به زیورآلات شلوغ و لباس طرح دار و رنگی به زیورآلات ساده تر احتیاج دارد.


اگر به طرح های تیشرت های زنانه با طرح فیلم و سریال علاقه دارید ما برای شما پیشنهادی داریم: تیشرت زنانه با طرح پیکی بلایندرز فروش ویژه


گردنبند

اکسسوری لباس زنانه , گردنبند

اکسسوری لباس زنانه , گردنبند

یکی از زیورآلاتی ست که از گذشته های دور استفاده می‌ شده است. برای انتخاب گردنبند به یقه ی لباس و رنگ لباستان دقت کنید چون هر گردنبندی با هر لباسی ست نمی‌شود.

با یقه های گرد، گردنبندهای بلند و شلوغ ببندید. گردنبندهای بلند مناسب یقه های بسته،یقه اسکی ها و یقه های قایقی هستند. برای دکلته گردنبند کوتاه گزینه ی مناسبی است. همچنین بهتر است که برای یقه ی دراپه از گردنبند استفاده نکنید و درعوض گوشواره های جلوه داری آویز کنید.

گردنبندهای پر زرق و برق می توانند گردن شما را به زیبایی هرچه تمام تر زینت دهند.

ست کردن گوشواره و گردنبند، استایل شما را شیک و رسمی تر میکند.

تاج

اکسسوری لباس زنانه , تاج

اکسسوری لباس زنانه , تاج

تاج یک اکسسوری است که کاربرد چندانی برای افراد عادی ندارد و اکثرا عروس ها و افراد خانواده ی سلطنتی از تاج استفاده می‌کنند.

عروس ها با توجه به مدل مو و لباس خود می توانند انواع زیبایی از تاج را انتخاب کنند و جلوه ی خیره کننده ای به لباس خود ببخشند.

سنجاق سینه

اکسسوری لباس زنانه , سنجاق سینه

اکسسوری لباس زنانه , سنجاق سینه

گل سینه یا سنجاق سینه یکی از زیورآلاتی است که در گذشته بین خانواده های مرفه و سلطنتی استفاده ی زیادی داشته است. امروزه دوباره این اکسسوری محبوب شده است به گونه ای که خیلی از افراد عادی هم در موقعیت های به خصوصی از آن استفاده میکنند.

سنجاق سینه این خاصیت را دارد که لباس شما را از سادگی خارج کند و پر زرق و برق تر جلوه بدهد. از یاد نبرید با استفاده از گل سینه، بیشتر برای لباس های ساده با رنگ تیره توصیه می‌شود و نه پارچه های طرح دار و شلوغ.

در جلسات و مهمانی های رسمی از گل سینه ی کریستال، براق و کوچک و در مهمانی های غیر رسمی از گل سینه های مدرن و بزرگ استفاده کنید.

سنجاق سینه را جای مناسبی از لباس گیره کنید وگرنه تناسب و جلوه ی لباس شما را برهم میزند.

گل سر، کش مو و ربان

گل سر , اکسسوری لباس

گل سر , اکسسوری لباس

گزینه هایی هستند که می توانند موهای شما را به به زیبایی تزیین کنند.

در انتخاب گیره ی مو، به بلندی و کوتاهی موها و موقعیتی که قرار است در آن حاضر شوید دقت کنید؛ همچنین سعی کنید رنگ و طرح گل سررا با لباس خود هماهنگ کنید.

چتر، باد بزن دستی، عصا و چوب دستی نیز اکسسوری هایی محسوب می شوند که در موقعیت های خاصی به کار میروند و بسته به سلیقه و علاقه ی خودتان می توانید از آن ها استفاده کنید.

ادکلن و مانیکور ناخن ممکن است جزو اکسسوری ها به حساب نیایند اما از لوازم جانبی ای هستند که شما را شیک تر و مرتب تر نشان می دهند.

میتوانید فایل این مقاله را به صورت PDF دانلود نمایید:


مقاله ی قبلی: اکسسوری چیست ؟انواع اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه


اگر به مقالات مرتبط با مد و فشن و همچنین راهنمای استایل علاقه مندید پیشنهاد ما به شما مطالعه ی سایر مقالات این دسته بندی است: مقالات مد و فشن


در صورتی که در ارتباط با مقالات و یا خرید از ما نیاز به راهنمایی دارید پیش از هرچیز صفحه ی سوالات متداول را بررسی نمایید.همچنین در صورتی که مشکل شما رفع نشد میتوانید از طریق پشتیبانی سمت راست پایین صفحه (۲۴ ساعته) یا صفحه ی تماس با ما(ساعات اداری) و یا ایمیل [email protected] (روزها و ساعات کاری) با ما در ارتباط باشید.


در صورتی که میخواهید از جدیدترین طرح ها و مقالات ما مطلع شوید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام مد

 توییتر مد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *