فشن و مد

اکسسوری چیست ؟انواع اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه

در این مقاله به این سوال خواهیم پرداخت که اکسسوری چیست ؟ اکسسوری زنانه شیک کدام است؟ اکسسوری مردانه شامل چه چیزهایی می شود؟


اگر نمیدانید که اکسسوری چیست باید بگوییم شما یکی از مهمترین عوامل شیک بودن را از دست داده اید. اکسسوری مردانه و یا اکسسوری زنانه شیک از مهمترین عوامل زیبایی در پوشش است.پیش از هرچیزی به تعریف اکسسوری بپردازیم:

اکسسوری چیست؟

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه

اکسسوری از کلمه ی انگلیسی accessory گرفته شده است که به معنای لوازم فرعی و جانبی می‌باشد. اکسسوری ها لوازمی هستند که به همراه لباس های دیگر استفاده می شوند و به دو گروه حمل کردنی و آویزی یا پوشیدنی تقسیم می شوند.

یک اکسسوری مناسب می‌تواند استایل شما را تکمیل و جذاب کند؛ در صورتی که به خوبی آن ها را بشناسید و بدانید هر اکسسوری در چه موقعیتی کاربرد دارد.

“انواع اکسسوری”

ساعت مچی

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - ساعت مچی

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – ساعت مچی

اولین و مهمترین اکسسوری قطعا ساعت مچی است. یک ساعت لوکس تا حد زیادی در پرستیژ شما تاثیر دارد. محال است فرد خوش پوشی را بشناسید که از ساعت استفاده نکند.

همیشه سعی کنید ساعت های برند را خریداری کنید و چند ساعت رسمی، اسپرت و یا هوشمند برای استایل های متفاوت خود کنار بگذارید.

از شرط های اولیه ی یک استایل حرفه ای، استفاده از ساعت های مچی لوکس است پس در انتخاب ساعت وسواس به خرج بدهید.

عینک

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - عینک

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – عینک

عینک یکی از اکسسوری هایی‌ست که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده. برای استفاده، لازم نیست حتما چشم های شما ضعیف باشد؛ یک عینک معمولی میتواند استایل شما را جذاب تر نشان بدهد.

نکته ی مثبت اینست که یک عینک خوب میتواند بعضی از عیوب صورت شما را بپوشاند و چهره ی شما را جا افتاده تر و رسمی تر نشان بدهد. از یاد نبرید عینک باید متناسب با فرم صورت و رنگ پوست شما انتخاب شود. اخیرا عینک‌های به فرم گرد و بیضی فروش خوبی دارند.

در انتخاب عینک بیشتر از اینکه تابع مد باشید، به فرم صورت خود توجه‌ کنید. عینک را بیش از حد بزرگ یا کوچک انتخاب نکنید و به ضخامت فریم نیز به خوبی دقت کنید.


اگر به طرح های تیشرت مردانه سینمایی علاقه دارید ما برای شما پیشنهادی داریم: تیشرت جوکر مردانه


عینک آفتابی

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - عینک آبی

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – عینک آبی

یکی از انتخاب‌هایی ست که استایل شما را به یکباره شیک می کند و از چشم شما و پوست حساس اطراف آن محافظت میکند.

عینکی را انتخاب کنید که بطور کامل چشم شما را بپوشاند و استاندارد و با کیفیت باشد.

در هنگام خرید عینک آفتابی، باید به خوبی فرم صورت خودتان و انواع فرم های عینک را بشناسید تا مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

فرم عینک باید با فرم صورتتان در تضاد باشد تا جلوه ی خوبی داشته باشد؛ برای مثال کسانی که صورت مربعی دارند بهتر است که عینک های گرد را انتخاب کنند.

به رنگ شیشه ی عینک افتابی هم به خوبی دقت کنید؛ علاوه بر هماهنگی رنگ شیشه و رنگ پوستتان، دقت داشته باشید که بعضی عینک ها در شرایط خاص، مثلا رانندگی، بازدهی خوبی ندارند.

روسری و شال:

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - شال و روسری

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – شال و روسری

روسری و شال به دلیل نزدیک بودن زیاد به صورت بانوان ایرانی، تاثیر زیادی در جلوه ی چهره ی آن ها دارند.

هنگام انتخاب شال و یا روسری، حتما تناژ رنگ پوست و فرم صورتتان را به خوبی بشناسید.

پوست های روشن بهتر است روسری های خیلی روشن انتخاب نکنند و یا لاقل از رنگ های روشن بصورت ترکیبی با رنگ‌های تیره استفاده کنند.

کسانی که پوست تیره تری دارند بهتر است از رنگ های روشن و براق استفاده کنند. افرادی که تناژ پوستی متوسطی دارند تقریبا میتوانند از تمام رنگ ها استفاده کنند و محدودیت کمتری دارند.

هنگام خرید روسری، جسور باشید و جرات انتخاب رنگ های متنوع را داشته باشید؛ اینکه مدام از رنگ های تکراری استفاده کنید چهره ی شما را یکنواخت نشان میدهد. همچنین میتوانید انواع مختلف بستن روسری‌ها را نیز یاد بگیرید و به سادگی استایل خودتان را متفاوت کنید.

سعی کنید به جنس روسری و قواره ی آن نیز دقت کنید و روسری های مجلسی و غیر مجلسی را از هم جدا کنید.

همانگونه که میدانید شال و روسری همانند سایر اکسسوری ها دارای برندها و اشکال مختلفی است.در صورتی که با برندهای شال و روسری آشنا نیستید پیشنهاد میکنیم مقاله ی ما در این ارتباط را مطالعه نمایید: برندهای شال و روسری

مقنعه

مقنعه، گزینه ایست که در موارد خاص جایگزین روسری و شال می‌شود. مثل ادارات، مدارس و دانشگاه ها.

بهترین جنس برای مقنعه، نخی است و اکثرا مقنعه های نخی استفاده میکنند اما مقنعه های کرپ نیز بخاطر ظاهر بسیار رسمی شان در بین کارمندان طرفدار دارند.

اگر دائما مقنعه می‌ پوشید بهتر است که از رنگ های مختلف مقنعه (مثلا طوسی) استفاده کنید. البته برای این کار باید حتما بین رنگ مقنعه و سایر لباس هایتان هماهنگی ایجاد کنید.

افرادی که بسیار لاغر هستند یا سر شانه های کم عرضی دارند و همچنین افرادی که تیپ اسپرت میزنند بهتر است که از مقنعه های بلند استفاده نکنند. در عوض کسانی که شانه های پهن و بالاتنه ی درشت تری دارند میتوانند با پوشیدن مقنعه ی بلند، اندام خود را هماهنگ تر جلوه بدهند.

از یاد نبرید مقنعه فقط در مکان های مخصوصی کاربرد دارد و گزینه ی مناسبی برای مجالس و مهمانی ها نیست.


اگر به طرح های تیشرت زنانه طرح سینمایی علاقه دارید ما برای شما پیشنهادی داریم: تیشرت زنانه ناتالی پورتمن


شال گردن

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - شال گردن

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – شال گردن

شال گردن بهترین گزینه برای گرم نگه داشتن گردن و سینه است. با بستن شال گردن می‌توانید استایل ساده ی زمستانی خود را متعادل و شیک کنید.

تا می‌توانید شال گردن را از جنس خز طبیعی و مصنوعی حیوانات انتخاب نکنید چون علاوه بر آن که تنفس را سخت می‌کنند شما را شبیه به انسانی بی پرستیژ جلوه می‌ دهند که احترامی برای محیط زیست قائل نیست! بهترین جنس برای شال گردن، بافتنی و پشم است.

در انتخاب شال گردن به رنگ پوست تان و محیطی که قرار است در آن حاضر شوید دقت کنید؛ درضمن اگر لباس شما طرح دار است شال ساده و اگر لباس شما ساده است یک شال طرح دار انتخاب کنید.

مدل های متنوعی در بستن شال های گردن وجود دارد که حتما سعی کنید یاد بگیرید. در هنگام بستن شال، راحت بودن تنفس‌تان را هم در نظر بگیرید.

دستمال گردن

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - دستمال گردن

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – دستمال گردن

دستمال گردن جزو آن دسته از اکسسوری های قدیمی است که فقط گروهی خاصی از مردم شیک پوش در موقعیت های خاص از آن استفاده میکنند.

مناسب ترین جنس برای دستمال گردن، ابریشم است و بهترین سایز ابعادی در حدود ۱۸ تا ۳۰ سانت است، تا دستمال گردن به راحتی بسته شود.

سعی کنید با لمس دستمال گردن های مختلف، جنس اصل و تقلبی را از هم تشخیص بدهید.

در موقعیت های خاص می توانید یک دستمال را به شکل های مختلفی ببندید تا هماهنگی لازم را با فضای مورد نظر داشته باشد.

کراوات

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - کروات

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – کروات

کراوات یکی از اکسسوری های محبوب است که اکثرا برای آقایان کاربرد دارد.

مهمترین نکته در انتخاب کراوات، توجه به بلندی و پهنای کراوات است. بهتر است افرادی که قدبلند و درشت هیکل هستند از کراوات هایی استفاده کنند که پهن هستند و بلندی آن‌ها تا سگک کمربند آن‌ها میرسد و برعکس افرادی که کوتاه قد و لاغر هستند از کراوات های باریک تر و کوتاه تر استفاده کنند.

رنگ کراوات شما به این بستگی دارد که رنگ پیراهن و کت و همچنین پوست شما چگونه باشد.

اگر بور و سفید هستید از رنگ های ملایم و پاستیلی استفاده کنید، اگر سفید هستید با چشم و ابروی مشکی، از رنگ های متوسط مثل سبز کله اردکی استفاده کنید و اگر پوست تیره ای دارید بهتر است رنگ پیراهن و کراواتتان را نزدیک به هم انتخاب کنید.

از یاد نبرید کراوات مشکی مخصوص مجالس بسیار رسمی است و در سایر موارد باید از کراوات های رنگی استفاده کنید.


اگر به طرح های تیشرت های مردانه با  تصاویر موزیک و خوانندگان علاقه دارید ما برای شما پیشنهادی داریم: تیشرت فردی مرکوری مردانه


گیره ی کراوات

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - گیره کروات

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – گیره کروات

گیره ی کراوات، یک اکسسوری جذاب مردانه است که باعث اتصال کراوات به پیراهن و قرار گیری درست آن می‌شود.

معمولا گیره ی کراوات درست وسط سینه و بین دکمه ی سوم و چهارم قرار میگیرد.

گیره ی کراوات شما باید با ساعت مچی، سگک کمربند و دکمه ی سرآستین شما هماهنگی داشته باشد.

با اینکه گیره های کراوات تنوع رنگی خوبی دارند اما همچنان رنگ های طلایی و نقره ای محبوب ترین رنگ ها برای این اکسسوری هستند.‌

از یاد نبرید متناسب با نوع کت و شلوار و رنگ پیراهن باید نوع گیره ی کراوات خود را انتخاب کنید.

پاپیون

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - پاپیون

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – پاپیون

پاپیون یکی از گزینه هایی‌ست که می‌تواند جایگزینی برای کراوات باشد.

پاپیون فقط مخصوص مجالس رسمی نیست و با تیپ های اسپرت هم جلوه ی خوبی دارد.

نکته ی مهم اندازه ی دو بند پاپیون است که نباید از پهنای صورت شما بزرگتر یا کوچکتر باشد و متناسب با اندازه ی صورت شما انتخاب شود.

پیراهنی که انتخاب می‌کنید باید حتما یقه ای مناسب و شبیه به پیراهن های مردانه داشته باشد.

رنگ پاپیون باید هماهنگ با سایر لباس های شما انتخاب شود. جنس های ساتن و براق گزینه های مناسبی برای مهمانی های رسمی هستند.

از یاد نبرید یک خانم یا آقای خوش‌پوش از پاپیون یا کراوات های آماده شده استفاده نمی‌کند زیرا این موارد مناسب برای کودکان هستند.

ساس بند (بند شلوار)

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - ساس بند

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – ساس بند

با این‌ که این اکسسوری استفاده ی زیادی در بین آقایان ندارد، اما صنعت مد به سمتی میرود که استفاده از آن بیشتر شود.

ساس بند را میتوانید با پاپیون و کراوات و یا شلوار جین و پارچه یا هر جنس دیگری بپوشید.

پهنای ساس بند را متناسب با هیکل خودتان انتخاب کنید؛ اگر بالا تنه ی درشتی دارید از ساس بند پهن و اگر بالاتنه ی لاغری دارید از ساس بندهای باریک تر استفاده کنید.

اگر رنگ ساس بند شما خنثی است می‌توانید تنوع زیادی در انتخاب رنگ پیراهن خود داشته باشید اما اگر رنگ ساس بند شما تیره است بهتر است سایر لباس های خود را تک رنگ انتخاب کنید.

کمربند

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - کمربند

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – کمربند

کمربند، این اکسسوری پرکاربرد زنانه و مردانه، نقش مهمی در استایل شما دارد.

رنگ کمربند در اکثر موارد باید با رنگ کفش شما سازگاری داشته باشد؛ اگر بین این دو هارمونی نباشد بهتر است که از آن ها استفاده نکنید.

اگر کمر پهن یا قد کوتاهی دارید نباید از کمربندهای بسیار پهنی استفاده کنید که توجه دیگران را به دور کمر شما جلب کند؛ کمربندهای نازک گزینه ی مناسبی برای شماست. در عوض اگر قد بلند و لاغر هستنید کمربندهای پهن، استایل شما را متعادل میکند.

کمربند میتواند گودی کمر را پنهان کند و شکم برآمده را به خوبی پوشش دهد و از معرض دید خارج کند.

همیشه از سگک های متناسب با پهنای کمربند استفاده کنید و هیچ گاه  با سگک های خیلی بزرگ و عجیب و غریب استایل خودتان را بر هم نزنید.

پوشت

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - پوشت

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – پوشت

این اکسسوری مخصوص آقایان خوش پوش است و به تکه دستمالی گفته میشود که درسمت چپ جیب بالایی کت مورد استفاده قرار میگیرد.

پوشت، پارچه ای کوچک و ظریف است که بهترین جنس های آن ابریشم یا کتان هستند و دور آن به صورت بسیار ظریف دست دوزی شده است.

پوشت به رنگ سفید با اغلب کت و شلوارها ست می شود اما شیک پوشان سعی میکنند جسورانه طرح و رنگ های متفاوتی از آن را انتخاب کنند و استایل خود را شیک تر از همیشه تکمیل کنند.

دکمه ی سر آستین

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - دکمه سرآستین

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – دکمه سرآستین

دکمه ی سر آستین یکی از اکسسوری های شیک مردانه است که اگرچه کوچک بنظر میرسد اما نقش زیادی در رسمی جلوه دادن استایل شما دارد. این دکمه دو طرف آستین را با فرمی منظم کنار هم نگه میدارد و برخلاف دکمه ی معمولی، باز وبسته می شود. هنگامیکه از دکمه ی سر آستین استفاده می کنید، نیازی نیست دکمه ی معمولی هم ببندید.

برای بستن دکمه ی سر آستین بهتر است که از پیراهن های ساده بپوشید.

دست کش

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه - دستکش

اکسسوری چیست اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه – دستکش

دست کش یکی از اکسسوری هایی‌ست که بیشتر در فصول سرد سال کاربرد دارد؛ علاوه بر آن که دست های شما را گرم نگه می‌دارند میتوانند استایل شما را رسمی تر و جذاب تر نشان بدهند.‌ برای همین هرچقدر هم که برای دست کش هزینه کنید، کار مفیدی کرده اید.

دست کش جزو اکسسوری های دلربا برای عروس های جوان است و جلوه ی زیبایی به لباس آن ها می دهد.

دست کش چرمی از بهترین گزینه هاست که طرفداران زیادی دارد و استایل شما را شیک تر نمایش می دهد.

میتوانید فایل این مقاله را به صورت PDF دانلود نمایید:


مقاله ی قبلیبرترین برندهای شال و روسری – معرفی ۷ شال و روسری برند


اگر به مقالات مرتبط با مد و فشن و همچنین راهنمای استایل علاقه مندید پیشنهاد ما به شما مطالعه ی سایر مقالات این دسته بندی است: مقالات مد و فشن


در صورتی که در ارتباط با مقالات و یا خرید از ما نیاز به راهنمایی دارید پیش از هرچیز صفحه ی سوالات متداول را بررسی نمایید.همچنین در صورتی که مشکل شما رفع نشد میتوانید از طریق پشتیبانی سمت راست پایین صفحه (۲۴ ساعته) یا صفحه ی تماس با ما(ساعات اداری) و یا ایمیل [email protected] (روزها و ساعات کاری) با ما در ارتباط باشید.


در صورتی که میخواهید از جدیدترین طرح ها و مقالات ما مطلع شوید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام مد

 توییتر مد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *